15:00 - 18:00
Pon - Pát
Z pohledu čínské medicíny je cílem baňkování rozhýbat čchi (energie) a xue (krev) a odstranit tím stagnaci či blokádu čchi a xue. Tímto mechanismem můžeme odstranit či zmírnit bolesti zad, svalů či kloubů.
Baňky se přikládají na akupunkturní body, reflexní zóny nebo přímo na bolavá místa, případně se využívají k masáži. Mezi účinky patří úleva od bolesti, uvolnění zatuhlých svalů, regenerace kůže, rozhýbání lymfatického systému, pomoc s bojem proti celulitidě, regulace toku krve, lepší činnost potních žláz, vytahování toxinů na povrch…
Když baňka vtáhne kůži, dojde k popraskání malých cévek a ty jsou po baňkování znát jako červená až fialová kolečka. V důsledku prokrvení dochází rovněž k odplavení škodlivých látek, pryč z organismu. Baňkování je často vnímané jako bolestivé, ale nemusí to tak být vždy. Hodně záleží na individuálním prahu bolesti i na masérovi a jeho technice. Někdy je to možná bolestivé, ale za to účinné.
Přechod od menšího poklesu tlaku na větší, vzniká v důsledku rozdílu v rozměru oblasti pokožky natažené do baněk a tlaku mezi nimi. Předpokládá se, že tak se lokální krevní oběh stimuluje v hlubších vrstvách podkožní tkáně, a proto účinnost vakuových masážních procedur pro obezitu a lipodystrofii je mnohem vyšší.